У Воскресінні – наша радість!

IMG_3837 Вже сьомий рік поспіль в Колківському благочинні в дні Святої Пасхи проходить одноденний дитячий фестиваль “У Воскресінні – наша радість!” Проводився він в минулому в різних місцях – при храмах, на природі, але вже кілька останніх років для нього гостинно відчиняє свої двері Старосільський Свято-Троїцький жіночий монастир, на території якого діє літній табір для дітей та молоді “Стежина добра”. Саме на базі цього табору і було проведено Пасхальний дитячий фестиваль благочиння. Священики, які привезли дітей на фестиваль – а це настоятелі храмів містечка Колки, сіл Старосілля, Розничі, Куликовичі, Комарове, Копилля, Матейки, Нічогівка, Острови – взяли сюди всіх бажаючих, не лише учнів недільних шкіл, але й інших – всіх, кого зацікавила пропозиція провести третій день Воскресіння Христового у святій обителі, причому на свіжому цілющому повітрі соснового бору. Організували фестиваль, придумали та провели ігри, конкурси, розваги учасники молодіжки Колківського благочиння “Дорога додому” на чолі з своїм незмінним керівником, креативщиком, жартуном отцем Михайлом Анісімовим.

Фестиваль розпочався молитвою. Батюшки відслужили молебень на початок доброї справи, який очолив отець Микола Новосад, настоятель храму Казанської ікони Божої Матері села Розничі. Після вітального слова молоді люди поділили дітей на команди, та організували дозвілля школярам. А це дві станційні гри (для старших та малюків) з духовно-інтелектуальними  та спортивно-туристичними завданнями на станціях, виставка дитячих виробів та постановка сценок на пасхальну тематику, спортивні ігри і перегляд повчального мультфільму. Священики, які привезли дітей, також активно включились у організацію фестивалю та допомагали організаторам.

По завершенню станційної гри була загальна трапеза з монастирським чаєм і відпочинок. Хто грав у волейбол, хто дивився мультфільм, хто робив вправи на турніку, а хто опановував табірні гойдалки – незадоволених, здається не було. Діти мали можливість продемонструвати свої таланти – акторські та співочі здібності, гру на гітарі , знання Святого Письма. Інтелектуальний конкурс “Я люблю Україну” провела студентка  третього курсу економічного факультету КНУ ім. Т. Г. Шевченка Ірина Літвінчук. Сім команд змагалося в три етапи, виконуючи завдання  на ерудицію та знання історій України. Сценками “Пасха” та “Великодний кошик” порадували глядачів недільні школи сіл Острови та Копилля. Учні Колківської недільної школи виконували з табірної сцени пісні під гітару та інструментальний твір.

На завершення  пасхального фестивалю були оголошені результати конкурсів та станційних ігор, вітання переможцям та подяка всім, хто посприяв проведенню  цієї цікавої та корисної зустрічі. Після “санітарного десанту” учасники та організатори, піднісши подячні молитви Воскреслому Спасителю, роз’їхались по домівках.

Користь таких заходів очевидна – спілкування з ровесниками-єдиновірцями, можливість кожному відчути себе в єдиній православній сім’і, зустріч зі старими друзями та нові знайомства, рухливі ігри та перебування на свіжому повітрі – ось деякі цілі, які реалізовуються на цьому та подібних з’їздах (як дитячих, так і молодіжних), що проводяться в нашому благочинні протягом року.

Висловлюємо щиру подяку Високопреосвященнішому Ніфонту, митрополиту Волинському і Луцькому, настоятельниці Старосільського Свято-Троїцького жіночого монастиря ігумені Софії (Лівик), архімандриту Аліпію (Сапіга), ієромонаху Іллі (Вишневському) за сприяння у проведенні дитячого одноденного фестивалю Колківського благочиння Волинської єпархії УПЦ “У воскресінні – наша радість!”

Христос Воскресе!

« 1 of 3 »

Залишити відповідь