Вечір духовної пісні в Рудниках

IMG_1640Увечері, 28 лютого в Будинку Культури села Рудники Маневицького району було надзвичайно багатолюдно. Молодь і літні люди, дорослі та діти заповнили зал в очікуванні вечора духовної пісні, який організувала Свято-Покровська парафія села на чолі з настоятелем священиком Віктором Бугайчуком. Вечір розпочався виступом хору священиків Колківського благочиння під керівництвом о. Валерія Кравчука. Отці виконували богослужбові твори церковних композиторів, радуючи своїм співом глядачів.

Як відомо, Рудники багаті своєю співочою традицією, в цьому селі постійно діють три церковних хори, в тому числі і молодіжний. А трудами матінки Неоніли діти недільної школи також організовані в хор і співають на богослуженні. І Всі ці колективи виступали для односельчан, прославляючи Бога зі сцени церковними піснеспівами та кантами. Молодь та діти, які відвідують недільну школу, показали дві духовно-повчальні сценки, які не залишили байдужими нікого – “Руки” та “Молитви матері”. Хор священиків ще неодноразово виходив на сцену і виконував не лише богослужбові твори, а й пісні про любов до батьків, про рідний край. А коли батюшки почали співати старовинну лемківську пісню “Плине кача”, яка стала своєрідним Реквіємом за загиблими героями України, всі встали і в тиші, а багато хто – і зі слізьми, переживали біль за синами та доньками України.

На закінчення молодіжний хор під керівництвом м. Неоніли виконав духовний гімн України – “Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни” а благочинний Колківської округи протоієрей Петро Бугайчук привітав присутніх з справді святковим та корисним вечором, проведеним разом та закликав до єдності, миру та життя по Заповідях Божих. Рудницький сільський голова також звернувся до громади зі словами вдячності організаторам за гарно проведений час та висловив побажання, щоб такі заходи відбувались знову.

Звісно, що гостинні руднюки не відпустили гостей просто так додому. Для учасників цих “вечорниць” приготували трапезу, яка нагадувала за духом першохристиянські Агапи – вечері любові. Хористи, священики, організатори свята знайомились, ділились враженнями, обговорювали виступи, жартували, співали. Віриться, що такий вечір є одним з засобів єднання людей, примноження любові в громаді та зростання у благочесті.

Залишити відповідь