Трьохсвятительська парафія села Тельчі відзначила престольне свято

12 лютого православні християни села Тельчі святкують храмове свято. Цього року, на жаль, віруючі люди, його відзначають не в храмі, а в пристосованих під богослуження приміщеннях в будинку священика. Адже в їхньому храмі в даний час господарює новоутворена релігійна громада УПЦ КП, прихильники якої самовільно 1 лютого цього року замінили замки на дверях храму, тим самим перешкоджуючи вірянам молитися в своїй церкві.

Але попри всі ці випробування, громада діє та живе молитовним життям. Тож 12 лютого, в день пам’яті Трьох вселенських учителів – Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста своє престольне свято православні тельчанці відсвяткували соборною службою. Очолив святкове богослужіння благочинний Колківської округи протоієрей Петро Бугайчук. Крім нього настоятель о. Віталій Іванків приймав ще п’ятнадцять гостей-священиків з Колківського благочиння та інших парафій Волинської єпархії. Колишній настоятель Трьохсвятительської парафії, о. Георгій Ковалюк згадав на проповіді, як він вперше прибув до храму. “Стояла одна коробка – ні перекриття, ні даху. І поряд – три віруючі жіночки, яких зараз я тут бачу. Стояло питання, чи взагалі продовжувати будівництво, адже ж зараз дуже скрутні часи. Але ми вирішили будувати Дім Божий, незважаючи ні на які труднощі.”

Священики о. Георгій, о. Вадим Міщур, о. Віталій Іванків та парафіяни доклали багато зусиль, щоб церква постала, прикрасилась та почала діяти. Вона і зараз діє, хоча і не в стінах храму!

В простому будинку лунали літургійні гімни, звершувалась Євхаристія, приступали до Причастя вірні. Церква живе! Бо Церква – це не стіни і куполи, Церква – це люди, серця яких горять живою, дієвою вірою у Христа Спасителя. Зі святом, православні!

« 1 of 3 »

Залишити відповідь