Променисте престольне свято у селі Розничі Колківського благочиння

    4 листопада весь православний світ вшановує Казанську ікону Божої Матері, а прихожани храму в мальовничому волинському селі Розничі Колківського благочиння уже 13 рік поспіль цього дня радіють вдвічі більше: вони відзначають другу Пасху – престольне свято. Щороку Храм Казанської ікони Божої Матері збирає численну кількість православних християн. Священнослужителі та віряни з усіх усюд розділили радість торжества разом із розничанами.

   Посеред церкви – бездоганно вбрана плетивом чепурних білих та ніжно-рожевих троянд храмова ікона. Розкішні сніжно-білі букети квітів милували око всюди: у кожному куточку храму, посеред іконостасу, поруч зі спускною іконою та біля Голгофи. Що може бути краще, аніж отримання дози естетичної насолоди й внутрішнього спокою в духовному серці села? Цьому сприяє невтомна праця касира Валентини Куць, старости храму Руслана Дубіновича, матінки Тетяни Новосад, а також залюблених у віру Христову прихожан. Саме тут в єдине ціле сплетіння миру й благочестя зливаються і щира молитва до Господа, і християнське почуття любові до ближнього, і променисте прагнення до спасіння.

   Однак одним із найбільш цінних оздоб церквиці є ідилічний спів хористів під керівництвом матінки Тетяни. Як зазначає настоятель храму, репетиції до престольного свята хор влаштовував ще на початку осені, що свідчить про немалу відповідальність та глибоку любов до Божого дому.

    У цей славетний для волинського села день лунали щирі привітальні слова з уст благочинного Колківського округу протоієрея Петра Бугайчука, котрий висловив найкращі побажання для парафіян та настоятеля. Протоієрей Михайло Анісімов після читання Євангелія у дидактичній проповіді наголосив на неабиякій актуальності вивчення Святого Письма в наш час. Особливо зворушливим кульмінаційним моментом престольного свята було Таїнство Святого Причастя, до котрого доторкнулись понад 70 вірян.

   Полум’яне слово після завершення Богослужіння виголосив настоятель храму Казанської ікони Божої Матері протоієрей Микола Новосад, котрий не тільки докладає величезних зусиль задля плідного розвитку церкви, а й вкладає туди частинку самого себе, своєї душі. Священик проповідує тут впродовж 13 років існування храму. При храмі функціонує Недільна школа для дітей села, а також в часі літніх канікул проводяться кількаденні табори поблизу церкви. Окрім того, отець Микола намагається урізноманітнити церковне життя парафіян, проводячи благотворні й захопливі заходи не тільки для дітей, а й для дорослих. Він є головним натхненником та ініціатором участі мешканців села у численних благодійних дійствах, а також у соціальних, місіонерських проектах тощо.

   У тандемі радощів та блаженства прихожани звершили традиційну хресну ходу навколо храму після закінчення Богослужіння, а священики окропили богомольців святою водою. Присутніх привітали добрими словами вихованці недільної школи. Після урочистостей у дворі Божого дому щедро частували паломників, котрі доторкнулись до радості торжества.

Текст – Єлизавета Нахамець

 

Залишити відповідь