с. Семки Колківського благочиння зустріло свого архіпастиря

19 вересня у день пам’яті Архангела Михаїла та його чуда в Хонех в храмі с. Семки Колківського благочиння парафіяни на чолі з настоятелем зустрічали свого Архіпастиря, єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла.
До 1996 року жителі цього маленького волинського села ходили, їхали чи навіть добиралися річкою Стир, котра протікає вздовж поселення, до храму в смт. Колках та с. Старосілля, де на той час правилася служба. Стараннями боголюбивих християн, трудами тодішнього настоятеля прот. Валентина Довмата в середині 90-х років минулого століття і Семках постав невеличкий, але затишний Божий дім, збудований на честь Архістратига Михаїла.
Старші жіночки, котрим доручили заготовити барвінок для святкового віночка раділи справжньою дитячою радістю, що вони ще в силах допомогти прикрасити храм, послужити святині. Бабусі казали що радість і піднесення такі ж, як при відкритті храму 22 роки тому назад. Діточки готували слова вітання для владики, ретельно при зустрічі дорогого гостя вимовляли кожне слово :

Маленький храм у нашому селі
Та кращого для нас немає в цілім світі
Збираються у ньому дорослі і малі
Щоби покаятися, помолитися, духовно порадіти

Отож ввійдіть, владико дорогий
І помоліться в нашій спільній справі – в Літургії
І хай Господь Небесний і Святий
Зміцнить в любові, вірі та надії!!

Слова дітей розчулили серця дорослих і на очах з’явилися сльози радості. Дякуючи старянням усіх хто потрудився в прибиранні та оздоблені храму, він у цей день по-особливому сяяв чистотою і святістю.
Можна з упевненістю сказати, що приїзд правлячого Архієрея подія історична для храму та всього села, а особливо маленького поліського села Семки. Люди живуть своїм буденим життям: збирають гриби, ягоди, трудяться на полі та в оселі, шукають роботу, щоб прогодувати сім’ю. І ось на богослужінні Архієрейським чином був присутній, за спостереженнями присутніх, справжній пасхальний настрій, торжество і святковість. Особливо гарно і душетрепетно доповнив службу спів хору священників Колківського благочиння.
В подарунок владиці за приїзд настоятель від імені громади вручив квіти та кошик наповнений грибочками, ягодами і медом. Єпископ Нафанаїл зауважив:” Це дуже дорогий дарунок, бо Бог дає ці дари вам, а ви мені!” Отож, дякуємо Архіпастирю за візит, молитви і благословіння, адже тепер, коли за богослужінням згадуватиметься його ім’я, то люди знатимуть, хто такий владика Нафанаїл. Щира подяка усім: матушці, касиру, старості, жертводавцям, жіночкам, котрі прибирають храм, собраттям священикам і всім вірним дятям Церкви Христової, котрі люблять семківську церквицю і трудяться для її краси! Многії вам і благії літа!!!

One Comment

  1. Pingback: Громада села Семки Колківської округи зустріла свого архіпастиря

Залишити відповідь