85 років Свято-Успенському храму в села Старосілля

На кінець 19 століття в селі Старосілля існувала Свято — Климентівська дерев’яна православна церква, побудована в 1885 році руками прихожан. При церкві була дерев’яна дзвіниця. До церкви було приписане село Розничі. В кінці 19 століття церкву відвідувало 1378 парафіян: 680 чоловіків та 698 жінок. Церква мала своєї власної землі 58 десятин. За О. Цинкаловським, в селі з середини ХІХ століття існувала церковно-парафіяльна школа. В той же час достовірно відомо, що в 1887 році в селі було відкрито однокласне народне училище.

      В 1929 році дерев’яна церква згоріла від блискавки. Руками парафіян в 1930 році розпочато будівництво кам’яної Свято-Успенської церкви, яке було закінчене в 1933 році. Церква діюча і понині.

Ось і цього року в день храмового свята Успіння Пресвятої Богородиці на 85-річчя храму завітала велика кількість духовенства та паломників. Святкове Богослужіння супроводжував спів двох парафіяльних хорів, а декілька десятків великих та малих богомольців приступили до Таїнства святого Причастя. Старосільський храм є зразковим для усієї округи і не тільки тому, що в ньому служить благочинний протоієрей Петро Бугайчук, але й по причині свого гарного убранства, любові прихожан до своєї святині.

      Після завершення Літургії відбулася урочиста хрестна хода, під час якої була піднесена молитва світлої пам’яті на могилі спочилого настоятеля протоієрея Івана Довмата. На завершення урочистостей пролунало многоліття  усім присутнім і жертводавцям, а також, уже традиційно, паломників частували смачним обідом.

 

 

Залишити відповідь