День Незалежності України 2018 року – сповідь священиків, молитва за Україну, забіг у вишиванках

24 серпня – День Незалежності – для священиків Колківського благочиння традиційно розпочинається соборною службою в Свято-Хрестовоздвиженському храмі смт Колки. Священнослужителі приступають до Таїнства сповіді та служать Божественну літургію. Сповідь в духовних отців приймає духівник благочиння – протоієрей Олександр Білінський, настоятель колківського храму. Після звершення літургії – подячний молебень та молитва за Україну і вітальне слово в честь Дня Незалежності від благочинного Колківської округи протоієрея Петра Бугайчука.

Але крім молитовного зібрання, в Колках на найбільше державне свято проходять і інші традиційні цікавинки – Патріотичний зліт молоді, святковий забіг у вишиванках, вікторини, спортивні конкурси, пісенні виступи та солодкий стіл.

Патріотичний зліт православної молоді – одноденний захід для молодих людей, який націлений на вихованні у юних українців любові до рідного краю через зайомство з історією, наукою та культурою України та через участь в дискусіях на різні теми української сучасності.

Забіг у вишиванках – крос на дистанцію приблизно 1 км (від початку Колок до точки умовного фінішу поряд з автобусною зупинкою в центрі містечка). Умова участі – бути одягненим у традиційний український одяг – вишивану сорочку. Бажаючі реєструються, отримують номер та вирушають до стартової лінії. Біжать всі – і малюки, і діти, і юні, і дорослі. Переможці (у трьох вікових категоріях) отримують пам’ятні грамоти та подарунки.

Потім – вікторина на знання української історії, жартівливе перетягування каната, змагання на скакалках, жонглювання м’ячем та піднімання гирі. Глядачі також мали змогу потішитись співом хору священиків благочиння, які виконали кілька народних пісень.

Звичайно, що священики не залишаються осторонь жодного заходу – вони і біжать, і стрибають, і тягнуть канат і піднімають гирю, і відгадують питання вікторини – і все це з гумором, хорошим настроєм та усмішкою.

Варто зазначити що нинішнє свято стало чудово організованим та багатим на подарунки через сприяння та активну участь керівництва Колківської об’єднаної територіальної громади – Олександра Олексійовича Палінкевича, голови ОТГ  та його помічників. Приємно, що діяльність священиків знаходить відгук у місцевої влади – адже це сприяє гуртуванню людей та робить такі церковні заходи справді всенародним дійством. 

Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!

« 1 of 7 »

Залишити відповідь