В Колківському благочинні юні паломники мандрували до древньої святині

З початком посту, котрий готує нас до свята Первоверховних апостолів Петра і Павла, діти та молодь декількох сіл Колківського благочиння на чолі зі священиками вирушили в піше паломництво до Свято-Хрестовоздвиженського монастиря, який знаходится в с.Старий Чорторийськ Маневицького району. Добра справа, здійснена з благословіння єпископа Нафанаїла керуючого Волинською і Луцькою єпархією, додала наснаги юним прочанам в період літніх канікул.

11 червня в понеділок юнаки та дівчата з смт.Колки, с.Старосілля, с.Рудники, с.Розничі, с.Комарове та с.Годомичі зібралися в Свято-Хрестовоздвиженському храмі смт.Колки для спільної молитви перед духовною мандрівкою. Також прибули гості з Рожищенського благочиння  с.Залісці разом з протоієреєм Миколою Жученею, котрі щороку долучаються до нашого мандрування.

Перша зупинка була біля храму с.Розничі, а відтак мандруючи лісом, усі майже 90 паломників досягнули місця ночівлі, що в урочищі Халявин неподалік села Комарове. Палатки під соснами, вечеря на багатті та радість спілкування з однолітками вселяли позитивний настрій в серця прочан. Особлива подяка настоятелю храму села Комарове протоієрею Роману Кравчуку, котрий щороку забезпечує паломників водою, дровами та усім необхідним. Ось і цього разу, коли розпочався сильний дощ, стараннями комарівського священика нам для ночівлі виділили шкільний спортзал, де в цей вечір лунала молитва перед сном, а зранку вівторка ми дякували Милосердному Богу за ніч і просили благословенного дня.

Мандруючи, паломники дісталися с.Новосілки, а там зусиллями прихідського священика протоієрея Миколи Шкабури та гостинних парафіян для них приготували смачнющий обід. В подяку дітвора голосно вигукувала:” Спаси вас Господи!”

Прибуття в монастир було ознаменовано зустріччю з намісником арімандритом Володимиром. Батюшка, як добрий пастух, зустрів нас з палицею, виструганою з якоїсь породи дерева. Напевно, тим самим намагаючись нагадати, що в монастирі є свій устав – правила поведінки та життя, які не потрібно порушувати, адже для нас, як і для монахів, це сприяє спасінню. Потрібно зауважити, що цьогоріч, як і кожного року братія відноситься до юних паломників з особливою любов’ю. Смачні вечеря та обід, ночівля, мудрі настанови та повчання, все це спонукає дітвору повертатися сюди знову. В часі Святої Літургії близько тридцяти юних прочан мали змогу приступити до Таїнств Сповіді і Причастя, а наостанок ще й відвідали монастирське джерело, де окунулися спекотного дня в прохолодній воді.

Велика подяка усім організаторам та учасникам паломницького походу за можливість випробувати свої духовні і фізичні сили та провести три дні в єдності віри Православної!

 

Залишити відповідь