Не висиха душі криниця

Народна пісня-голос невмирущий,

Душі людської вічне відкриття…”

Саме ці слова волинського поета О. Богачука стали лейтмотивом Свята народної пісні, що відбулось  26 листопада у Гораймівському  будинку культури. Організатором, режисером та натхненником величного дійства стала керівник церковного хору, вчитель музики місцевої школи Наталія Олександрівна Кравчук. А це було-таки справжнє дійство, яке допомогло глядачам поринути у казковий світ прекрасних народних звичаїв та традицій. Серед них – “Благослови, мати, весну закликати” (з участю найменших “артистів” Колесника Д. та Кравчук І.); інсценізації уривків народних вечорниць з примовками, жартами, дотепним гумором та життєвими історіями; далі –  мелодійне “Ой полинь, віночку,  прудко за водою, На щастя, на долю милого зі мною” покликало у чарівний світ купальського свята з пусканням віночків, купальським вогнищем та задушевною піснею-танцем; розіграно було і жнивні та осінні трудові обряди українців.

Учасниками свята стали учні, вчителі, сільська молодь та люди старшого віку, яких поєднала у творчі колективи талановита, самовіддана матушка Наталія. Вони щиро підтримали її прагнення  творити красу, дарувати радість, гарний настрій, а відтак – дбати про духовність села, творити у душах  світ доброти та щирості. Вдало підібрані та змайстровані місцевими умільцями декорації (Мельник Н.М., Бурик В. М.), власноруч пошиті костюми (Мельник В., Радчук І.), світлові ефекти (Кравчук В. В.) та чудове звукове оформлення( Мельник Н.М.) – все сприяло створенню неповторної атмосфери  для душевного відпочинку та настрою. Глядачі бурхливими оплесками нагородили господиню свята Балан Л. І., солістів Тачинського В. М., Пащук М., Соколець Г. С. та виконавців пісень “Прийшла кума до куми”, “Казав мені батько”, “Ой у полі три криниченьки”, “Ой там на товчку…” та ін.

Голова сільради Борсук Н.М. подякувала аматорам сцени за змістовний захід, ініціативність, старання і висловила сподівання на нові зустрічі.

Зворушені та піднесені глядачі долучили свій голос до завершальних акордів на сцені:

І в вас, і в нас хай буде гаразд.

Щоб ви і ми щасливі були…

Г. Сахнік, вчитель

 

Залишити відповідь