Під покровом Цариці Небесної.

Храм Покрови Пресвятої Богородиці в с.Рудники є справжньою окрасою цього волинського села.Рудниківська церква була побудована коштами і руками самих прихожан і освячена 1908 року архієпископом Волинським і Житомирським Антонієм. Це дуже красива дерев’яна церковна споруда, що має вигляд хреста. Храм пережив дві війни і вцілів навіть тоді, коли село було спалене. У різні часи у храмі служили 10 священиків, двоє з яких були репресовані. На стінах церкви є зображення, написані іконописцем Варварою Шушкевич, яка також була репресована і померла на Брянщині . У 1962 році храм був закритий. Але люди не віддавали ключі радянській владі і понад 20 років самі проводили богослужіння у свята, навіть коли не було священика. У 1988 році храм був відкритий одним із перших на території Волині.
Ось і у цьому році Божий дім та його подвір’я заповнили численні прихожани та паломники. Співслужити настоятелю прот. Віктору Бугайчуку зібралися аж тринадцять священиків запрошених на свято. Торжество служіння Богу доповнили три місцеві хори, а в часі очікування Св. Причастя богомольців порадували своїм співом діточки юного хору під керівництвом матінки-настоятельниці Неоніли. Урочисту Божественну Літургію очолив прот. Петро Яночко з с. Боровичі, а зі словом проповіді до присутніх звернувся свящ. Віктор Обдир, клірик Ківерцівського благочиння.

Храм у Рудниках завжди прикрашений квітами та іншими оздобами і в тому відчувається особлива любов настоятеля та парафіян до свого молитовного дому. А в часі Престольного свята заквітчений храм, давав відчуття квітучості і радості духовного життя, коли звершується молитва Господня. На хрестній ході усім священикам вручили особливі квіткові композиції – створені з опалого осіннього листу.

Місцева парафія завжди славилася своїми настоятелями. Тут варто згадати прот. Миколая Ільчука, котрий зараз несе послух настоятеля храму с.Обарів на Рівненщині. Саме при ньому храм відродився після періоду атеїстичного богоборства та засіяв новими фарбами, по-праву ставши одним з найошатніших серед прихідських храмів у Волинській єпархії. Наступний настоятель прот. Ярослав Максимук  допоміг парафії зрости духовно, провів безліч паломницьких поїздок, розвинув діяльність Недльної школи. Ось і теперішній духовний отець для рудниківців, прот. Віктор Бугайчук, невтомно трудиться на благо уже рідної йому парафії.

Коли дивишся на богомольців, то стає радісно, що серед них багато молоді, дітей, а молоді сім’ї дружньо відвідують службу Божу і не тільки на Храмове свято! А ще Рудники славні своїми ченцями та черницями, котрі залишили отчий дім задля спасіння своїх душ і сугубої молитви за рідних та дороге серцю село. Також багато священиків і дружин церковнослужителів Волинської і інших єпархій Української Православної Церкви є вихідцями з даного села.

По завершені хрестного ходу усіх присутніх настоятель і духовенство привітали зі святом Покрови Божої Матінки і чоловіків з Днем захисника Батьківщини , а хори проспівали Многоліття. Незважаючи на прохолодну погоду очі молільників сіяли радістю і надією, котру супроводжувала віра, що Господь молитвами своєї Матері, подарує нам ще нові зустрічі в християнській любові!

Залишити відповідь