Нові ризи церковного Престолу в с.Годомичі.

Престол рідше трапеза (від грец. Αγία Τράπεζα — «Велика Трапеза») — нерухомий чотирикутний стіл у центрі вівтаря православних   храмів, на якому здійснюється таїнство Євхаристії. Престол зроблений з дерева або каменю, має висоту близько метра. Покривається двома облаченнями: нижнє лляне називається катасаркій або сорочиця (воно символізує плащаницю), а верхне парчове — індитія або індитіон (воно символізує багряницю Іісуса Христа як Царя слави).

На поверхні престолу покладають антимінс(плат із зображенням погребіння Спасителя) у котрий покладають часточку мощей святих мучеників.Ця традиція йде від звичаю ранніх християн правити літургію на могилах мучеників — як символ того, що церква заснована на Крові Христовій, а через Нього і на крові мучеників.Також поверх Святої Трапези лежить Євангеліє, напрестольний хрест (іноді два) і дарохранильниця.

Саме це святе місце завжди має бути ошатним і доглянутим. В давнину заможні селяни або вельможі офірували на престол особливо ошатні ризи зроблені з дорогого матеріалу прикрашені різноманітною оздобою. Ця благочестива традиція збережена і в наші дні. Напередодні храмового свята Покрови Богородиці в с.Годомичі був установлений новий оклад(ризи) для престолу місцевого Свято-Покровського храму. З благословіння єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, ця блага справа була здійснена благочинним Колківської округи прот. Петром Бугайчуком разом з настоятелем храму свящ. Іваном Шкабурою та духовенством сусідніх парафій. Знаменно, що храм, котрий має вже багатолітню історію продовжує прикрашатися матеріально через пожертви своїх парафііян та духовно утверджується в істинні служіння Богу!

Залишити відповідь