У Комарово відсвяткували престольне свято!

 

У селі Комарово сьогодні, 21 вересня, відзначили престольне свято в день Різдва Пресвятої Богородиці

Про це повідомляє район.Маневичі http://manevychi.rayon.in.ua/news/41157-u-komarovo-vidsviatkuvali-prestolne-sviato«Під час Першої світової війни церква, яка тоді була у селі, згоріла, тому опісля збудували іншу. Але у 1957 році її закрили.

Дуже багато речей перевезли у церкву села Старосілля. Хорунгви, деякі ікони і тому подібне позабирали люди та знесли все в одну хату, яка послужила їм за храм Божий. Ключі від неї мешканці села передавали один одному, аби радянська влада не мала можливості потрапити до цієї оселі.

У 1989 році до села приїхав отець – це був мирний час між церквою й державою. Тоді й подали документи до Маневицької РДА для того, щоб церкву перекрити заново. Але за цими документами почали будувати нову церкву, яку зробили навколо старої. Дзвіницю із колишнього храму перевезли в село Рудки, де вона знаходиться і зараз.

У 1991 році у селі відкрили нову церкву.

Це свято є престольним для комарівців через те, що та перша церква (друга теж) називалася на честь Різдва Пресвятої Богородиці», – розповів отець Роман.

Також на території храму росте стара сосна, на якій висіли дзвони, коли погоріла перша церква. Тоді це «дерево-свідок» теж постражло від пожежі й до сьогодні з однієї сторони стоїть обгорілим.

Залишити відповідь