“Джерело”, що перетворилося в стрімкий потік радості!

Вже вкотре у Колківському благочинні з благословіння керуючого Волинською єпархією єпископа Нафанаїла  відбувся православний літній фестиваль дитячого відпочинку “Джерело”. З почуттям особливої відповідальності чекають цього дійства священики Колківської округи на чолі з благочинним протоієреєм  Петром Бугайчуком, адже вони є головними організаторами цього духовного табору. Ще в часі зимових свят дітвора цікавиться, чи буде в нас “Джерело”, маючи на увазі спільне духовне дозвілля, а це і є показник успішності тієї благої справи, яка тримається на ентузіазмі духовенства.
Звичайно, що будь-яка справа має певну мету, і дивлячись на радісні спогади наших дітей, захоплені розповіді батькам про свій відпочинок, гучні аплодисменти протягом фестивалю, а особливо бажання дітей молитися, щиро любити Бога і мати дружбу один з одним, можна сказати, що завдання цього короткого часу єднання наших душ успішно виконане! Народна мудрість говорить: “Не помиляється лише той, хто нічого не робить!” І зважаючи на велику кількість учасників, а це 240 дітей та 80 осіб молоді й організаторів, з труднощами зустрічаєшся на кожному кроці. Але істинні християни не бояться труднощів. В такі моменти по-особливому відчувається Божа благодать і сила в підтримці немічної людини. І ця невидима підтримка проявляється у явному сприяння добрих людей, благодійників, батьків та усіх небайдужих до духовної долі наших діточок. Такими помічниками вже дев’ять років, скільки проводиться фестиваль в селі Озірне Ковельського району, є мешканці цього мальовничого села.
Діти приїздять різні: різні села, характери та вподобання. Саме тому уся дітвора ділиться на загони, де враховується їх вік та побажання, а завдання священиків та організаторів – створити одну дружню сім’ю, як на рівні загону, так і в межах усього табору задля вдалого виконання поставлених завдань та спільного дозвілля. Цікаво, що це почасти вдається зробити не за допомогою вказівок чи певних вимог, а під час спільної ранкової та вечірньої молитви, де по-особливому присутній Господь, та в часі дружніх бесід дітей і священиків, дітей і вожатих. Тон цих спілкувань має в основі серйозність, яка пронизана нотами товариського сприйняття, а інколи і має веселе, жартівливе наповнення. Особливо хочеться відзначити вожатих, так званих лідерів кожного загону. Це не є навмисно запрошена молодь, а юнаки та дівчата з наших парафій, котрі самі є вихованцями нашого фестивалю і, що особливо приємно, ця молодь в переважній більшості є активними учасниками молодіжної організації “Дорога додому”, що діє в смт. Колки при Свято-Хрестовоздвиженському храмі.
Щоденне дозвілля було наповнено різноманітними заняттями, майстер-класами та загальнозагоновими завданнями, але найбільше притягувало юних відпочивальників місцеве озеро з його по-справжньому літньою прозорою водичкою. Особливо витривалі хлопчаки ще й встигали на світанку зловити смачної озерної рибки на радість усьому табору! А годували в таборі просто шикарно: смачний сніданок, обід і вечеря це найперше заслуга кухаря Кучинської Наталії Іванівни з Старосілля, котра не тільки дала раду купі привезених дітьми продуктів, але й перетворила їх на смачні страви. Саме тому вигук в кінці трапези:”Спасибі нашим кухарям, що смачно варять їсти нам!”, звучав особливо піднесено, а ще інколи чулося: “Ми їх загрузим в Instagram!”
Основна тема дитячого фестивалю – “Дари Святого Духа”, а  згідно слів Священного Писання, ці дари дають нам і плоди духовності: “А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, доброта, милосердя, віра,  лагідність, стриманість: Закону нема на таких!”(Гал. 5; 22-23).
Тому і тематичні бесіди та розмови біля вогнища були наповнені саме таким змістом, адже нива дитячих сердець є особливою і праця на ній вимагає додаткових зусиль з надією на щедрий врожай майбутніх зрілих колосків. Зі слів нашого директора: “Виховання дитини – це ліплення по глині, а вже юнацька душа – це різьба по дереву, тому потрібно використовувати цей час і чим раніше діткам розповідати про Бога”. Окрім благочинного і за сумісництвом директора нашого табору о. Петра Бугайчука, активну участь в організації і проведені даного фестивалю взяли  душпастирі з інших сіл, а натхненником та автором програми табору вже традиційно є протоієрей Михайло Анісімов, священик Колківського храму, до якого молодь та діти тягнуться, як до товариша і старшого брата. Уже багато років не обходиться даний табірний зліт без своїх старожилів, настоятелів наступних храмів: прот. Олександра Білінського з смт.Колки – нашого технаря, прот. Романа Палія з с. Копилля – кухонного шефа, прот. Романа Кравчука з с. Комарово – винахідника та наставника молодих рибалок, прот. Віктора Бугайчука з с. Рудники – справжнього батька для всіх дітей табору, прот. Ростислава Павловича з с. Чорниж – шофера-експедитора, прот. Миколи Новосада з с. Розничі – табірного банкіра, а також ще зовсім молодих священиків, які ревно служать Богу і людям: свящ. Василя Махновця з с. Довжиця та свящ. Івана Шкабури з с. Годомичі.
Особливі слова вдячності линуть від таборяни на адресу наших благодійників! Найперше народного депутата України від Маневицького округу  Ірини Мирославівни Констанкевич. Адже саме за сприяння цієї в першу чергу чудової жінки і мами фестиваль отримав в своє користування польову кухню, а також, що є особливо приємним, Ірина Мирославівна особисто відвідала наших дітей, подарувала нам спортивний інвентар, оглянула територію та побажала на початку таборування гарного відпочинку. А на завершення табірної зміни був справжній сюрприз – до дітей на вечір-закриття приїхала група “Шанс мюзік” з м. Луцька та на прохання Ірини Констанкевич подарувала юним глядачам масу позитиву.  Як зауважив о. Михайло Анісімов: ” Це перший державник такого рангу, якого зацікавила наша робота і знайшовся час особисто підтримати малечу!” Також з радістю і вдячністю згадуємо сім’ю Миколи Степановича та Наталії Олександрівни Васагів, котрі і діток виховують у нас і підтримують матеріальну сторону нашої спільної справи. Колківський Держлісгосп зробив вагомий грошовий внесок на благо виховання підростаючого покоління, торгово-розважальний комплекс “Вулик” з с. Старосілля забезпечив нас усім необхідним для кухні та продуктами по собівартості. Низький уклін і настоятелю місцевого храму прот. Петру, котрий терпить нас і радіє нашій присутності.
Окремим рядком записуємо про цьогорічну особливість та неординарність фестивалю “Джерело”. Це приїзд цілої перукарської команди з навчального центру с. Рокині на чолі з педагогом від Бога, людиною з великої букви – Валентиною Олексіївною Іщук. Ці молоді дівчата разом з своєю наставницею здійснили дійсно велику роботу, адже практично усі діти поїхали додому з модельними зачісками, а декотрі з дівчаток за три дні встигли поміняти декілька зачісок. І ця робота була зарахована Валентиною Олексіївною для своїх вихованок, як  практичні заняття, тому жодної копійки юні відвідувачі виїзної перукарні не потратили, отримавши при цьому масу задоволення та приємно здивували своїх батьків.
Зважаючи на об’єм роботи, виконаної за той чудовий тиждень відпочинку, можна з впевненістю сказати, що наше “Джерело” стало вже стрімким та бурхливим потоком, котрий несе своїм учасникам практичні знання про Милосердного Бога, навчає любити рідний край, оберігаючи його в чистоті та отримувати все нових друзів, котрих милість Божа посилає нам на життєвому шляху. Найкращим виявом успіху нашої справи є слова батьків:” Батюшка, дякую вам за виховання наших дітей!” А ми в свою чергу вдячні Небесному Отцю за Його ласку до нас грішних! Щира подяка владиці Нафанаїлу за молитви та усім небайдужим християнам за бажання розділити наші клопоти. “Джерело” не перестало бігти, воно несе нас незвіданими дорогами до нової світлої зустрічі у наступному році. Віра, надія і любов хай панує поміж нами, а мир нашого серця осяє мирне небо над нашою православною Батьківщиною!

 

 

 

Залишити відповідь