Церква с. Велика Осниця.

58499525

Коли Свято-Троїцький монастир шістнадцятого століття занепав, його Троїцьку церкву було перенесено в центр села, яка простояла до атеїстичних часів але була зруйнована богоборчою владою. 28 квітня 1995 року високопреосвященнішим архієпископом, а нині митрополитом Волинським і Луцьким Ніфонтом, був освячений новий цегляний Свято-Троїцький храм, який парафіяни збудували на заміну попередньому, але вже у Великій Осниці, на місці старої школи.
За ці роки храм прикрашався, оновлювався та збагатився золотими куполами. Першим настоятелем став священик Андрій Римар, який прослужив на парафії 13 років, після нього 2 роки був настоятелем протоієрей Георгій Ковалюк. Сьогодні парафію очолює священик Вадим Міщур.
Храм має особливі святині: дві ікони ХІХ ст., які уціліли з старого храму – Спасителя на Тайній Вечері, та Плащаницю Іісуса Христа. Часточки мощей п`ятнадцяти святих: Агапіта лікаря, преподобних Марка та Спиридона Києво-Печерських, мучеників Воніфатія та Валерія, Алексія Карпато-Руського і Іова Угольського, святителя Луки Кримського, преподобного Гавриїла Афонського, праведного Іоана Кормянского (Білоруського), мученика Філумена Ієрусалимського.
Зараз до Свято-Троїцької парафії належить три села: Велика Осниця, Мала Осниця, та Заріччя. До Троїцького храму раніше належало ще одне село – Тельчі. У 2006 році тут було закладено перший камінь на будівництво Трьохсвятительського храму, а вже в 2012 році владикою Ніфонтом він був освячений і жителі Тельчів зараз мають свій храм.

IMG_3273

Чудотворна Почаївська ікона Божої Матері у Великій Осниці

IMG_4213

Хресний хід на Трійцю

 

Залишити відповідь