Полум’я віри, що горить крізь роки.

Наш храм було споруджено в 1926 році. На старому престолі зберігся запис: «Високопреосвященніший Діонісій, Митрополит Варшавський і Волинський і всія Православної церкви в Польщі 1 жовтня освятив престол цей в честь Покрови Пресвятої Богородиці». Настоятелем церкви до 1961 року був Олександр Шиприкевич, а потім церковне майно передали в храм села Четвертня.

28 років стояла церква пусткою, старенькі бабусі й дідусі за 4,5 кілометра ходили на службу в Четвертнянську церкву. Але жителі села доглядали за храмом, наполегливо добивались його відкриття. Це Лідія Омельчук, Василь Костючок (вже покійні) та інші мешканці, які дбали, щоб у селі скоріше задзвонили церковні дзвони. І ось у березні 1989 року перше Богослужіння провів тут священик з Четвертні Михайло Яворський. З вересня 1990 року по червень 2002-го настоятелем був смвященик Микола Скубій, з 2002 року по вересень 2016-го – ієрей Володимир Ткачук, який пізніше переїхав у місто Луцьк і годомичани залишились без священика. На богослужіння до нас приїжджали священики Колківського благочиння. Всі прихожани щиро молилися Богу і просили, щоб послав нам духовного наставника.
І ось це сталось – настоятелем храму став ієрей Іоанн Шкабура, уродженець села Старий Чорторийськ. Разом із матушкою Уляною і маленькою донечкою Ангелінкою він прибув з Володимир-Волинської єпархії у наш Свято-Покровський храм. 29 січня після Божественної літургії благочинним о. Петром було представлено священика Іоанна Шкабуру настоятелем нашої церкви.
І сьогодні наш храм, незважаючи на свій поважний вік, виглядає молодо та величаво, тому що в ньому моляться люди різного віку. Кожної неділі у церкві є дітки, яких приводять до святого причастя батьки, чиї серця наповнює Христова любов і благодать.

Василь КОНДРАТЮК.
с. Годомичі.

One Comment

  1. прекрасна та пізнавальна стаття! Спаси, Господи, автора. Сподіваємось і надалі отримувати гарні звістки з Годомич!

Залишити відповідь