Церковному хору “Благовіст” – 25 років!

Хор Свято-Хрестовоздвиженського храму “Благовіст” містечка Колки – відомий творчий колектив у Волинській області. Створений у 1992 році з благословіння тогочасного настоятеля Колківського храму протоієрея Валентина Довмата, цей колектив духовної і народної пісні вже третє десятиліття прославляє Господа своїми чудовими голосами. 2017 рік – ювілейний для “Благовісту”. Двадцять п’ять років трудяться на кліросі для Господа і Його Святої Церкви талановиті та працелюбні  колківчани. 

Керівник та регент хору – Ігор Миколайович Гончарук, професійний музикант та педагог, виходець зі священицької родини. Він своїм талантом та величезною працею знайшов здібних та обдарованих голосом віруючих людей, сформував пісенний колектив та постійно розучує нові, вдосконалює виконання вже опрацьованих богослужбових піснеспівів, колядок та народних пісень. Всіх композицій у творчому доробку колективу – сотні і постійно розучуються нові твори церковних та класичних композиторів.

Своє 25-річчя хор “Благовіст” відсвяткував, представивши колківчанам та гостям концерт, який відбувся 7 травня в Колківському Будинку культури. Твори відомих церковних композиторів – М. Леонтовича, А. Веделя, Д. Бортнянського, П. Турчанінова, О. Архангельського та інших, які прославляють Господа, Його Воскресіння, Хрест, Пречисту Діву Марію, а також рідкісні обробки народних пісень – такою програмою “Благовіст” порадував тих, хто прийшли розділити з ними радість ювілею. Як годиться, не обійшлось і без нагород і подарунків. Преосвященіший Нафанаїл, єпископ Луцький і Волинський нагородив учасників хору архієрейськими грамотами, а регента  Ігора Гончарука медаллю “Волинська ікона Божої Матері”, які передав для вручення настоятелю храму протоієрею Олександру Білінському. Колківський селищний голова Олександр Полінкевич відзначив колектив подякою, а директор ДП «Колківське лісове господарство» Олександр Чернишен вручив керівнику хора ноутбук. “Хресний батько” “Благовісту” протоієрей Валентин Довмат привіз особливий подарунок – виступ жіночого квартету Свято-Іллінського храму м. Луцька. Зі словом вітання виступив також і настоятель Свято-Воскресенського храму смт Маневичі протоієрей Сергій Шемчук, якого зв’язує з І. Гончаруком давня дружба. Приїхав привітати колківчан і хор священиків Колківського благочиння. Благочинний Колківської округи протоієрей Петро Бугайчук поздоровив ювілярів, відзначив подарунками учасників, які співають в хорі з самого початку  та побажав ще довгі роки славити Бога та, щоб церковний кліросний послух послужив їм для спасіння душі. Молитовно згадали і хористів, які відійшли у вічність та виголосили їм “Вічную пам’ять”

Закінчився ювілейний концерт многоліттям та пасхальним задостойником. Велику вдячність за підтримку регент та хористи висловлюють Преосвященнішому владиці Нафанаїлу, колківському селищному голові Олександру Полінкевичу, директору Державного підприємства «Колківське лісове господарство»Олександру Чернишену, керівництву Колківського Будинку культури,  та всім благодійникам, які долучились до створення цього величного свята.

Order by:

Залишити відповідь