Колки. 25-й День Незалежності. Молитва, пісня, поезія, здоров’я.

IMG_2485Двадцять п’ята річниця Незалежності України в містечку Колки стала особливою. Традиційна соборна літургія та сповідь священиків Колківського благочиння, яка Успенським постом проходить, за давно усталеною традицією, 24 серпня, в цьому році була початком гарного святкування Дня народження нашої держави. Дійсно, Божественна літургія, яка здійснюється собором священиків з благословіння Високопреосвященнішого владики Ніфонта, на якій підносяться подячні молитви, прохання за мир і добробут Українській державі, поминання полеглих в боях за Батьківщину українських воїнів є одним з найкращих виявів любові до рідної землі. Настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму села Велика Яблунька протоієрей Іван Сонюк доставив у Колки мощовик з часточкою мощей преподобного Іоанна, Святогорського затворника, пам’ять якого відзначається саме 24 серпня, тож для колківчан та гостей храму була ще одна духовна втіха – помолитись до великого подвижника України та прикластись до його духоносних мощей.

Після Літургії священики вийшли на середину храму для служіння подячного молебню з нагоди Дня Незалежності України, а також помолились за школярів та студентів, які також в цей день приступили до таїнств Сповіді та Причастя і скоро розпочнуть новий навчальний рік. Благочинний Колківської округи протоїєрей Петро Бугайчук привітав всіх зі святом та побажав миру та процвітання Україні.

О 12:00 на площі біля Колківської автостанції почалась друга частина святкувань. Священиками Миколою Новосадом та Михайлом Анісімовим і молоддю з православного об’єднання “Дорога додому” була підготовлена спортивно-розважальна програма. Студентка КНУ ім. Т. Г. Шевченка Ірина Літвінчук  провела серед бажаючих інтелектуальну гру “Що ти знаєш про Україну”, а оргкомітет святкувань реєстрував учасників спортивного змагання під назвою “Забіг у вишиванках”. І дорослі, і діти, включаючи наменших, з радістю прийняли участь у “вишиваному кроссі”, який мав протяжність біля 1 км. Звісно, визначились переможці у трьох вікових категоріях – Дорослі, Юніори та Малята.

Після загального фото всіх учасників, організаторів та суддів забігу хор священиків Колківського благочиння під керівництвом отця Валерія Кравчука дав невеличкий концерт українських пісень. У сильних та злагоджених голосах отців  мелодії рідної землі линули Колками і люди навіть виходили з автобусів, щоб послухати прекрасний спів та прекрасні слова про Батька, про Матір, про рідну Волинь.

Молодь та діти – парафіяни Колківського, Розницького та Старосільського храмів – декламували вірші про рідну землю, які самі ж підготували та вивчили напам’ять.

На завершення святкування благочинний о. Петро Бугайчук вручив нагороди переможцям “Забігу у вишиванках” та оголосив подяку організаторам цієї події. А священнослужителі виголосили урочисте многоліття Українській державі.

« 1 of 6 »

 

Залишити відповідь